Zlatý partner Jablotron

Nejčastější otázky

Zabezpečovací systém Jablotron

Proč nenabízíte i jiné systémy než Jablotron?

Systém Jablotron je momentálně na absolutní špičce na trhu co do spolehlivosti, komfortu ovládání a v neposlední řadě záruce a podpoře českého výrobce. Na trhu jsou samozřejmě i lacinější typy alarmů, většinou od nerenomovaných čínských výrobců. U těchto systémů však nelze garantovat 100% funkčnost ani případný servis a údržbu. Zabezpečovací systém má primární úlohu Vás ochránit. Proto nemá smysl si laciný alarm pořizovat. 

Cenu systému Jablotron se maximálně snažíme přizpůsobit koncovým zákazníků, tak aby byl dostupný opravdu každému. 

 

Mám již hotový byt či dům, lze nainstalovat systém Jablotron bez sekání či tahání kabelů? 

Ano. Systém má i bezdrátové řešení vhodné všude tam, kde je nežádoucí zasahovat do hotového interiéru. Dosah bezdrátových komponent je až 300m ve volném prostoru. Na běžný byt, dům, obchod nebo kancelář naprosto dostačující.

Jak dlouho vydrží baterie v bezdrátovém provedení?

Běžná životnost baterií systému Jablotron je cca 2-3roky. Samozřejmě záleží na četnosti používání.

Jak poznám, že jsou baterie v detektorech vybité ?

Systém Vám ohlásí nízký stav baterie sms zprávou, případně na displeji klávesnice či přes webovou samoobsluhu ve Vašem mobilním telefonu.

Je možné provést výměnu baterií v detektorech svépomocí?

Ano, výměnu můžete provést i sám , není nic jednoduššího :)

Obávám se že nebudu umět systém ovládat?

Ovládání systému Jablotron 100 je velice uživatelsky jednoduché a intuitivní. Nemusíte mít obavy, ovládání zvládnou bez problémů i malé děti. Po instalaci Vám vše vysvětlíme a ukážeme. V případě dotazů či nejasností s ovládáním nás můžete kdykoli kontaktovat :)

Jablotron 100

Jak se tedy alarm ovládá?

Zabezpečení se ovládá zadáním číselného většinou čtyřmístného kódu přímo na klávesnici. Možné je i přiložením RFID čipu, který je možno mít na klíčích jako přívěsek. Dále přes mobilní aplikaci ve Vašem telefonu, přes webové rozhraní z internetu nebo i přímo zavoláním mobilním telefonem na SIM ústředny. V neposlední řadě dodáváme i různé druhy dálkových ovladačů.

Jak zajistím objekt na noc, když v něm spím?

Lze zajistit pouze vybrané části domu nebo sekce. Zároveň je možné odděleně zajišťovat různé části domu např. garáž, dílnu atd.

Jablotron 100

Jak systém reaguje na výpadek elekrického proudu?

V ústředně zabezpečovacího systému je umístěn akumulátor, který „podrží“ celý systém několik hodin až dní. Výpadek elektrického proudu ohlásí systém sms zprávou na Váš mobilní telefon. To je výhodné např. i jako informace, která předejde rozmrznutí mrazáku či lednice v domácnosti.

Lze alarm připojit na pult centrální ochrany (PCO)?

Po instalaci systému dostanete automaticky plné připojení na PCO na 3 měsíce zdarma. V této lhůtě si můžete vyvoláním poplachu vyzkoušet reakci PCO a výjedzu zásahového vozidla. Po této lhůtě je pouze na Vás zda budete využítat služby PCO i nadále. 

Co se stane při vyhlášení poplachu?

Jestliže systém vyhlásí poplach, okamžitě Vám zašle SMS z které je patrné ve které místností nebo části domu byl poplach aktivován. Je možno nastavit upozornění i zavoláním na mobilní telefon, což je výhodné např. v noci kdy Vás sms zpráva neprobudí. V případě použití detektorů s vestavěnou kamerou, posílá systém pořízené foto na Váš mobil. Dále je poplach hlášen na pult centrální ochrany, které okamžitě činí kroky k zajištění objektu, vysláním zásahového vozidla.

Co se stane když vyhlásím poplach omylem?

V případě, že omylem vyhlásíte poplach a zrušíte ho autorizací do jedné minuty, neděje se nic. Po jedné minutě Vám zavolá pracovník PCO zda je vše v pořádku. V případě, že ano, po sdělení domluveného hesla je poplach odvolán. V opačném případě PCO okamžitě vysílá zásahové vozidlo k zajištění a kontrole objektu.

Umí Jablotron 100 i jiné věci než jen střežení ?

Ano umí. Jablotron100 není pouze alarm. Z jeho pomocí lze vytvořit tak zvanou“chytrou domácnost“. Systém je možno napojit na jakékoli prvky domácnosti, např. otevírání vrat, vchodové branky, rozsvěcení světel, spouštění závlahy, zapínání a regulace topení, monitorování teplot v přehledných grafech atd. V neposlední řadě jsme montovali i automatické otevírání kurníku pro slepice :-). Veškeré tyto činnosti lze ovládat lokálně na klávesnici, případně vzdáleně mobilním telefonem, dálkovým ovladačem, přes internet, případně plně automaticky dle přednastaveného kalendáře a času. Několik automatizací je k vidění v našich referencích

Mohu žádat u své pojišťovny slevu na pojistném, když je objekt zabezpečen systémem Jablotron?

Ano můžete. Většina pojišťoven bere v potaz díky certifikované montáži zabezpečovacího systému slevu na pojistném na váš dům či byt.

Jaké jsou na systém Jablotron záruky?

Díky certifikaci naší firmy Vám můžeme nabídnout až 7 letou záruku. Jestliže se rozhodnete pro montáž naší firmou, získáváte záruku výrobce 5 let na jednotlivé prvky systému. Tato záruka je poskytována přímo výrobcem. Pokud navíc využijete dodanou bezpečnostní SIM kartu vč. napojení na pult centrální ochrany společnosti JABLOTRON, prodlužuje se záruka na prvky systému na 7 let. Na provedené práce poskytujeme záruku 2 roky.

Kde mohu vidět komponenty systému?

Katalog komponentů systému Jablotron 100 je ke stažení zde.

Nenašel/šla jsem odpověď, mám další otázky...

Žádný problém :) napište nám na info@chran.cz, nebo volejte kdykoli na 60213985. Veškeré vaše otázky rádi zodpovíme.Videotelefony

kamerové systémy

Přístupové systémy

poptávka


adresa

Kamerové a zabezpečovací systémy
Sídlo: Přelíc 126
273 05 Smečno

kontakty

Petr Svoboda: 602 139 185
Email:info@chran.cz

produkty

menu