Zlatý partner Jablotron

Detektor radonu

Co je vůbec ten radon?

Měřič RADONU Airthings Wave

Cena za 1 ks: 4.950,- Kč vč.DPH

objednat měřič radonu

Doba dodání: cca 1 týden

Inteligentní detektor radonu ve vzduchu

Inteligentní detektor radonu pracuje autonomně nebo s  připojeným smart telefonem. Jednoduchým mávnutím před detektorem Vám optickou indikací sdělí úroveň radonu v místnosti. Pomocí telefonu se dozvíte z detektoru nejen úroveň radanu, ale i pokojovou teplotu a vlhkost. V aplikaci se tvoří automatické statistiky (za posledních 48 hodin, týden, měsíc, rok) a můžete mít připojeno hned několik detektorů.

Design detektoru je čistý a ladný, díky čemuž zapadne do každého interiéru. Instalace a zapojení už nemůže být jednodušší. Stačí Vám jeden šroub a tři minuty na spárování s telefonem. Za první hodinu provozu detektoru už můžete sledovat první reálné hodnoty radonu v místnosti.

měřič radonu

V jednoduchosti je krása

Proto výrobce Airthings při návrhu Wave myslel nejen na jednoduchost a ladnost designu, ale také na jednoduchou montáž a údržbu.K uchycení detektoru na stěnu či strop, Vám stačí jeden šroub do zdi a máte hotovo. Patice využívá jednoduchého, ale velmi příjemného a pohodlného principu - magnetu. Díky magnetu detektor přiložíte k patici, který se na magnet chytne. Případná výměna AA alkalických baterií je velmi snadná, rychlá a stačí Vám pouze samotné baterie.měřič radonu

Aplikace ke stažení ZDARMA

Váš Airthings Wave můžete používat samostatně, ale bezplatná aplikace pro chytré telefony i tablety Android a iOS Vám poskytne bohatší a pohodlný zážitek. Aplikace se velmi snadno používá a instaluje. V aplikaci najdete aktuální úroveň radonu, teplotu a vlhkost v místnosti. Aplikace dále sama vytváří statistické údaje z celého posledního roku. Můžete tak vidět grafy změn z posledních 48 hodin, týdne a roku. Pomocí aplikace můžete aktualizovat samotný detektor, spravovat připojené detektory a další.

aplikace měření radonu

Že se nás výskyt RADONu netýká?

RADON je celosvětově uznávané riziko

Skutečnost, že radon představuje po kouření nejvýznamnější příčinu rakoviny plic, uznala v roce 2009 Světová zdravotnická organizace (WHO) a doporučila všem státům, aby věnovaly problematice radonu patřičnou pozornost.

Jak je na tom Česká Republika s RADONEM

Průměrná hodnota objemové aktivity radonu v budovách v České republice je 118 Bq/m3. Patříme tak k zemím s nejvyšší koncentrací radonu v bytech na světě.

Radon se nachází ve všech objektech v různém množství. Konkrétní koncentrace v domě souvisí s množstvím radonu přítomným v podloží pod objektem. Znalost geologického podloží pomáhá identifikovat oblasti, kde je vyšší pravděpodobnost výskytu budov s vysokou koncentrací radonu. Asi 2-3 % našich domů má vyšší hodnoty než 400 Bq/m3, jsou to především rodinné domy (většinou přízemní části objektu).

A co je vůbec ten RADON?

Zdroj: Státní ústav radiační ochrany, v.v.i., www.suro.cz)

 Videotelefony

kamerové systémy

Přístupové systémy

poptávka


adresa

Kamerové a zabezpečovací systémy
Sídlo: Přelíc 126
273 05 Smečno

kontakty

Petr Svoboda: 602 139 185
Email:info@chran.cz

produkty

menu