Zlatý partner Jablotron

Kamery do bytových a panelových domů

V poslední době se velmi často řeší otázka bezpečnosti a ochrany bytových domů. Ty jsou často vystavovány útokům vandalů, a to jak zvenčí, tak ale i vevnitř - ve společných prostorách domu. Je tak nasnadě využít kamerového systému. Jeho předností je neustálý monitoring společných prostorů a tak i dokumentace případné trestné činnost, ale také účinek preventivní, kdy kamerami monitorované domy jsou prokazatelně pachateli méně napadány.

Instalace kamer v bytových domech má svá specifika, o kterých si povíme dále.

Kamery GDPR

Co monitorovat

Je potřeba myslet na to, že kamerový systém by neměl příliš zasahovat do soukromí obyvatel domu. Bezproblémová je instalace v těchto prostorách: sklepy a půdy a vchody do nich, garáže, kočárkárny, kolárny, prostory dopisních schránek, vnější plášť budovy (a jeho bezprostřední okolí), vstupní dveře do domu, vstupní chodby k výtahům a k schodištím, včetně výtahů a schodišť. Viz ukázka obrazu kamer z jedné z mnoha instalací na konci článku. V těchto prostorách je možno instalovat kamerové systémy bez souhlasu nájemců či vlastníků bytů.

Co nemonitorovat

Kamerový systém by ale neměl natáčet například vstupy do jednotlivých bytů, protože tak může podle Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) dojít k zásahu do soukromí těch, kteří takové byty nejen obývají, ale i příležitostně navštěvují. Proto lze provozovat kamerové systémy zaměřené na konkrétní byty pouze v opravdu výjimečných a odůvodněných případech a pouze se souhlasem všech obyvatel dotčených bytů.

Co je potřeba splnit

Komentář -  Svaz českých a moravských bytových družstev

Naleznete jej na tomto odkazu:  komentář SČMBD.
Jablotron 100

kamerové systémy

Přístupové systémy

poptávka


adresa

Kamerové a zabezpečovací systémy
Sídlo: Přelíc 126
273 05 Smečno

kontakty

Petr Svoboda: 602 139 185
Email:info@chran.cz

produkty

menu