Zlatý partner Jablotron

Solární kamery

Na žádost zákazníka, potřebujícího monitorovat chatku v zahrádkářské kolonii, která je neustále pod tlakem zlodějů a vandalů, jsme se rozhodli nově vyzkoušet kamerový systém napájený výhradně ze sluneční energie.

Kameru primárně napájí gelová 18Ah baterie, která je dobíjena ze solárního 40W článku. K napájení lze využít např. i starší automobilovou baterii.

 Polykrystalický solární panel má nejvyšší účinnost v plném slunečním světle. Tento panel dokáže i při částečně zatažené obloze dodávat výkon cca 20W a i při zcela zamračeném deštivém dni stále dodává cca 10% svého nominálního výkonu. 

Kamera je nastavena tak, že při rozpoznání pohybu v zorném poli uloží záznam na vloženou SD kartu. Kartu lze po příjezdu na chatku kdykoli z kamery vyjmout, záznam stáhnout a přehrát na PC. Další možností je stále připojený datový kabel od kamery, vyvedený kdekoli v chatce, např. do datové zásuvky. Po připojení kabelu do PC je možno záznam přehrát přímo z kamery. Na paměťovou kartu je možné uložit až 100 hodin záznamů, dle použíté karty a kamery. V případě zaplnění SD karty se začnou nejstarší záznamy automaticky přepisovat.

Kamery nahrávají video v rozlišení FullHD 1920x1080px. Úhel záběru je až 114°.

Tento systém lze využít všude tam, kde není možné zajistit napájení kamer ze sítě. Primárně např. zahrádkářské kolonie, lesní chatky atd.

Ideální umístění solárního článku je na nejvyšším možném místě s orientací na jižní stranu. Umístění kamery je nejlépe na skrytém místě např. pod střechou, mezi trámy atd... Možností je mnoho. Baterie byla umístěna na půdičce chatky.

Ve fotogalerii je k vidění zkušební systém, kde je vše umístěno na jediném stožáru. Bohužel na přání zákazníků nemůžeme v tomto případě  zveřejňovat fotografie z instalací.
Videotelefony

kamerové systémy

Přístupové systémy

poptávka


adresa

Kamerové a zabezpečovací systémy
Sídlo: Přelíc 126
273 05 Smečno

kontakty

Petr Svoboda: 602 139 185
Email:info@chran.cz

produkty

menu